+31(0)35 533 88 75 info.nl@awmcharis.com

13 – 14 april 2022 l Zuid-Afrika

15 apr 2022 | Zuid-Afrika | 0 Reacties

14 april
Vandaag zijn we weer naar de Ark gegaan, waar we al vaker zijn geweest.

Deze keer niet met een programma van preken of getuigenis geven, maar met praktisch bezig zijn.

Een deel van ons ging op het land werken. In dit geval stekjes planten samen met de bewoners van The Ark.

De dames van ons team zijn creatief en dienend bezig geweest met de vrouwen hier, zie het verslag van Ingrid hieronder:

 Bezoek aan de “Single Ladies Home”Vandaag mochten Angela en ik een bezoek brengen bij de “Single ladies home”. Een plek waar mijn hart naar uit gaat voor al deze vrouwen, 

die ieder hun eigen verhaal hebben, hoe ze in de Ark terecht zijn gekomen en ook dankbaar zijn, een veilige plek te mogen hebben en ook kennis maken met het programma van de Ark, waarin het Woord een belangrijk onderdeel is van hun verblijf. We mochten getuigenissen delen, knutselen van paaskaarten en mooie Bijbelverzen delen. Het was gewoon weer “awesome”,

Want God had de wereld zo lief dat Hij Zijn enige Zoon gaf en wie in Hem gelooft, niet verloren gaat, maar eeuwig leven heeft JOH.3:16

 Ikzelf ging meewerken op het land en na instructies gekregen te hebben gingen we aan het werk.

Ik dacht van “dit moet efficiënt vlug en netjes gebeuren”, maar dat was natuurlijk niet het doel. Het is veel belangrijker om contact te hebben met de bewoners.

Werken in harmonie en rust, als het ware op therapeutische basis, gaat prima en na een tijdje is er toch een aardig veldje beplant.

 Doordat we al vaker geweest zijn leren we de mensen al een beetje kennen. Ook hebben we nog een rondleiding door de kwekerij gehad.

De techniek van die kwekerij, waarbij ook vissen in diverse tanks gekweekt worden, waarvan de vissenpoep gebruikt wordt voor de plantengroei ging mij boven de pet.

Het was een wirwar van buizen en buisjes die poepwater naar talloze plantjes leiden, die op die manier gevoed worden.

Heel ingenieus allemaal.
Mvg Reinder de Jonge

13 april
Vandaag begonnen we de dag met de dagopening van Ingrid. We hebben heerlijk aanbeden, en daarna het verbondsmaal gevierd.

Daarna vertrokken weer naar het project The Ark of Refuge https://www.theark.org.za/. Angela en ik (Kees) gaven een getuigenis. Jantien deelde daarna het woord, en wauw een woord o.a. over de liefde van God. Daarna mochten we voor de mensen bidden wat een zegen was dat.

Er kwam een man naar mij toe, hij wilde een knuffel van mij (Kees) en zei God Zegent jou. Wauw het was net alsof Jezus me een knuffel wilde geven, omdat Hij zo trots op me is.

Rond het middaguur vertrokken we snel naar Charis Bible college, hier sprak de directeur van de Charis school vanuit Zimbabwe, we kwamen halverwege het lesuur binnen, het is erg binnen, ik kan bijna mijn ogen niet openhouden. Ik ben het niet gewend om overdag in een leslokaal te zitten. Daarna hebben we gegeten bij ons favoriete restaurant Spur. (Steak House.) Rond 15.00 waren we weer in ons appartement om even lekker uit te rusten.

17.00 vertrokken we weer naar dezelfde kerk waar we ook gisteren Bijbelstudie hebben gegeven. Christ Worship Church International. De voorganger heet Pastor Bongani. Onderweg hiernaar toe lijkt het in de bus wel een kippenhok, we zijn zo enthousiast. We kregen een fijne ontvangst een echt warm welkom, er werd veel geknuffeld, het voelt als 1 grote familie.

Een bijzondere bijkomstigheid was dat het donker was, de elektra was weer voor een aantal uren uit in Kaapstad. Ingrid heeft samen met Roupen een getuigenis gegeven,  Peter deelde het woord over het bloed van het lam, vooruitkijkend ook naar Pasen. God is zo met me bezig. Ik ben lekker uit mijn comfortzone aan het stappen. De angst die ik had, is weg God heeft deze weggenomen. En we hebben veel lol met elkaar en we zijn een mooi team.

Kees

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *